loading...
آموزشی ها
پیمان بازدید : 2633 یکشنبه 29 بهمن 1391 نظرات (8)

آموزشی ها

سلام هموطن
مطالعه این متن، وقت زیادی از شما نمی گیرد. لطفا تا انتها بخوانید:
همه ماها خوب میدونیم که اصلاً اوضاع خوبی توی کشور جریان نداره . قصد نداریم کسی رو متهم کنم. قصد شعار دادن نداریم. مشکل از این حرفا رد شده. این نوشته نه سیاسیه و نه قصد تحلیل اوضاع داره و نه دنبال متهم میگرده. این نوشته عین یه درده که این روزا داره یواش یواش عین خوره همه چیزو میخوره و جلو میره.

متاسفانه یک مشت دلال مثل زالو و کفتار به جون مردم افتادن و هر روز یک چیزی بهونه میکنن تا خون بیشتری از بدن بی رمق مردم بکشن . از ارز و طلا و ماشین و مسکن گرفته تا ارزاق عمومی و … حالا چشممون به جمال آجیل هم روشن شد!!! من واقعاً نمیفهمم چه اتفاقی افتاده که آجیل توی یک هفته باید ۲-۳ برابر بشه!!! اگه تولید کننده سودی میبرد آدم برای خودش توجیه میکرد که لااقل آدمای زحمت کش سود بردند ولی متاسفانه زالوها و کفتارها به صف شدن تا شیره جون کشاورزو با مزه خون مردم یکجا بالا بکشن.


الان خیلی از هم وطنامون حتی دیگه توان سیر کردن شکم خودشون و خانواده شونو ندارن. توان خرید یه دست لباس رو ندارن. توان تامین هزینه تحصیل بچه اشونو ندارن …

 

حالا چرا بحث آجیلو وسط کشیدم، شاید هنوز برای خیلی از ماها ۳۰۰-۴۰۰ تومن هزینه آجیل عید اونقدر نباشه که توان مالیمونو تحت فشار بزاره اما این پول میتونه شب عید یه خانواده رو برقرار کنه. میتونه هزینه خوراک ۱ ماه یک خانواده رو تامین کنه. قصدم این نیست که بگم بیاییم پول آجیلو به اونایی که نیازمندن و آبرودار کمک کنیم. قصدم اینه که بگم بیاییم” با هم و برای هم بودنو” تمرین کنیم. نخریدن و نخوردن آجیل کسی رو نمیکشه . اما خریدنش یک مشت مفت خور دلالو ( صنف و بازار به دل نگیرن منظورم دلالهاست ) خرکیف میکنه و صد البته جری تر که دفعه بعد یک چیز دیگه و یک شکل دیگه براشون عامل مکیدن خون مردم بشه. قصدم اینه که بیاییم به جای شعار دادن و عمل نکردن ، اینبار بدون شعار عمل کنیم. بیاییم پوزه دلال جماعتو بمالیم زمین تا حواسش جمع بشه که نه بابا، دیگه از اون خبرا نیست.


اگر ۱۵ میلیون خانواده بطور متوسط ۱۰۰ هزار تومن توی جیب دلالای آجیل بکنن، همین یک قلم میشه ۱۵۰۰ میلیارد تومن!!! پولی که بلافاصله میره توی یک مسیر دیگه و هر بار فربه تر و فربه تر میشه و دمار مردمو درمیاره .

 

حرف ساده است. بیاییم امسال آجیل نخریم و یک نوشته قشنگ روی سفره هفت سینمون، میزمون بزاریم که برای چی اینکارو کردیم. اگر کسی دوست داشت (دوست داشت بدون هیچ اجباری) میتونه معادلشو به افراد نیازمند اطرافش یا مثلاً به زلزله زده هایی که یک زمستون وحشتناکو گذروندن کمک کنه تا اونها هم یه کمی عید داشته باشن یه کمی مرهم آلامشون باشیم یه کمی “بگیم” هموطن ما کنارت هستیم. نه اینکه با یه نوشته توی فیس بوک … با گفتن ۴ تا جمله توی جمع ابراز هم دردی بکنیم . میتونیم با پولش مواد خوراکی، لباس، یا هر چیز ضروری دیگه تهیه کنیم و ببریم دم خونه یه آدم زحمتکش که روزگار نامرد دستشو خالی کرده، زنگو بزنیم و بزاریم پشت در و بریم. اگر هم دوست نداشتیم پولشو بزاریم جیب خودمون. حداقل نزاشتیم یه مشت مفت خور بخورن و ببرن و به ریشمون بخندن.


بعضی ها فکر میکنن: مگه میشه! عیده! آبرومون…! … ما که فکر میکنم میشه و قشنگتر هم هست. آبروی آدم به اینه که انسان باشه. آبرویی که بند ۴ تا تخمه و آجیل باشه همون بره بهتره.


ما (یه تعدادی از دوستان) تصمیم گرفتیم  که نه خودمون آجیل میخریم و نه جایی میخوریم. هر جا هم که بریم برای دید و بازدید یه کارت به سینه‌مون میزنیم و روش مینویسیم چرا اینکارو کردیم. سر سفره هفت سینمون هم یک نوشته خواهیم گداشت و موقع پذیرایی مهمون روی میز میزاریم که هزینه آجیل امسالو به نیازمندان دادیم. تا این مسئله جا بیفته

توی این روزای بی کسی، یه کمی کس و کار هم دیگه باشیم. امیدوارم با انتشار این موضوع و عمل به اون
- نخریدن آجیل
- نخوردن آجیل
اگر دوست داشتید هزینه کردن پولش برای افراد نیازمند دور وبر خودتون هر کدوم سهم خودمونو ادا کنیم. از آجیل شروع کنیم، اگر خوب بود سراغ چیزای دیگه هم میریم

 

لطفا نگیم “مردم” وقتی می فهمن یه چیزی می خواد کمیاب بشه میرن بیشتر می خرن… ما خودمون “مردم” رو تشکیل می دیم. ما حاضر نیستیم خودمون سختی بکشیم چون فکر می کنیم بعضی ها می رن می خرن و می گیم چه فایده پس این ها بی نتیجست.. مشکل اینجاست که زمانی که وجدانمون بهمون می گه ما باید از یه جا شروع کنیم، با این تفکرات سر وجدانمونو کلاه می ذاریم.


پس همین مردم خود ما هستیم. از خودمون شروع کنیم. توی این جمعیت اگه خود ما ، کسایی که این متنو می خونن یه عدشونم این کارو انجام بدن دفه ی بعدی چند نفر دیگه باهامون هم راه می شن. اول هر کاری سخته اما زمانی که وحدت رو یاد بگیریم همه چیز درست می شه.


این چرخه معیوب رو خودمون درستش کنیم. این یک کار که ازمون بر میاد.

 

منبع : وبسایت تعامل

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مهدی در تاریخ 1392/11/25 و 18:13 دقیقه ارسال شده است

من خواستم این کارروبکنم ولی زنم موافق نبود وگفت خود نویسنده میخره

این نظر توسط حسام در تاریخ 1391/12/26 و 12:49 دقیقه ارسال شده است

باید از یه جایی شروع کرد خواهش میگنم تبلیغ بیشتر کنید. تا همه گیر بشه تو سایت های اجتماعی مثه فیسبوک اجیل رو تحریم کردن . (( از ماست که بر ماست ))

این نظر توسط ایرانی در تاریخ 1391/12/10 و 9:31 دقیقه ارسال شده است

نمیخریم!

این نظر توسط negin در تاریخ 1391/12/10 و 0:29 دقیقه ارسال شده است

ma be onvane ozvi az in jame'e masoole afrade digare jame;e hastim, be onvane yek shahrvand, az khordan va kharide ajil khoddari mikonim,

این نظر توسط ID در تاریخ 1391/12/09 و 0:06 دقیقه ارسال شده است

سلام
من شدیدا با این موضوع موافقم.آره مشکل از خودمونه که وقتی یه چیز گرون میشه بیشتر حرص و ولع خریدنش داریم. تا وقتی ماها اقتصادی فکر نکنیم وضع همینه..تو خارج وقتی یه چیز گرون میشه بیشتر مردم نمی خرنش تا وقتی که مجبور میشن اونو به یه قیمت پایین و البته ثابت به مردمشون بفروشن..ولی ما چی همیشه همه چیز رو دست به سینه می پذیریم و تازه بیشتر می خریم و انبار می کنیم ولی نمیدونیم این وسط خودمونیم که ضربه می خوریم ..شکلک

این نظر توسط نسیم در تاریخ 1391/12/07 و 13:50 دقیقه ارسال شده است

پیشنهاد جالبیه
من حتما اینکارو میکنم.به جای آجیل یه کارت تبریک خوشگل تو ظرف آجیل خوری مهمونام میذارم

این نظر توسط زهرا را در تاریخ 1391/12/04 و 13:58 دقیقه ارسال شده است

سلام. واقعا یه عده همیشه از آب گلالود ماهی میگیرن . قیمت یه چیز که بالا میره همین طوری مثل ویروس به همه جا انتقال پیدا میکنه. کاش اونایی که قیمتا رو چند برابر میکنن متوجه کار حرام و زشتشون بشن.
حدیث از پیامبر (ص)
(هر جسدی که با حرام پرورش یابد ، مستحق طعمه آتش است.)
(فرا می رسد زمانی بر مردم که شخصی در مال و دارائی بدست آورده باک ندارد که آیا حلال است یا حرام.)
"قانون های معنوی با کسی شوخی ندارن ، قابل تعویض هم نیستن " خدایا همه ی ما رو به راه راست هدایت کن .آمین

این نظر توسط پریسا در تاریخ 1391/11/29 و 12:56 دقیقه ارسال شده است

منم موافقم وقتی همه با هم باشیم مجبورن قیمتارو بیارن پایین.بسه دیگه خسته شدیم


کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1131
 • کل نظرات : 496
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 528
 • آی پی امروز : 293
 • آی پی دیروز : 410
 • بازدید امروز : 4,451
 • باردید دیروز : 1,999
 • گوگل امروز : 10
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 10,946
 • بازدید ماه : 94,774
 • بازدید سال : 327,001
 • بازدید کلی : 16,777,454
 • تبلیغات