آموزشی ها

قبول کنید یا نکنید، رژ لب بیشترین تاثیر را در زیبایی صورت دارد. شاید شما خانم ها هم با علم بر این موضوع بیشترین مصرف تان رژ لب است و شاید باز هم به دلیل مصرف زیاد آن، کمتر به کیفیت لازم برای این محصول دقت می کنید. البته معمولا خانم ها حساسیت چندانی برای کیفیت رژلبی که استفاده می کنند ندارند اما استفاده از رژ لب غیر استاندارد که در آن نکات ایمنی بهداشتی رعایت نشده باشد، حتی می تواند منجر به سرطان شود.در مورد رژ لب بیشترین خطری که خانم ها را تهدید می کند، میزان سرب به کار رفته در آن است. متاسفانه…

banner
براي اطلاع از آپديت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

آموزشی ها

قبول کنید یا نکنید، رژ لب بیشترین تاثیر را در زیبایی صورت دارد. شاید شما خانم ها هم با علم بر این موضوع بیشترین مصرف تان رژ لب است و شاید باز هم به دلیل مصرف زیاد آن، کمتر به کیفیت لازم برای این محصول دقت می کنید. البته معمولا خانم ها حساسیت چندانی برای کیفیت رژلبی که استفاده می کنند ندارند اما استفاده از رژ لب غیر استاندارد که در آن نکات ایمنی بهداشتی رعایت نشده باشد، حتی می تواند منجر به سرطان شود.

در مورد رژ لب بیشترین خطری که خانم ها را تهدید می کند، میزان سرب به کار رفته در آن است. متاسفانه به علت مصرف مواد آرایشی غیراستاندارد مانند رژلب ، واکنش های حساسیتی به وجود می آید که می تواند باعث بروز ترک لب و مشکلات دیگر شود. واقعیت این است که رژ لب توسط خانم ها خورده می شود و بنابراین هر خانمی در طول عمر خود حدود ۲کیلوگرم رژ لب می خورد و این مقدار رژلب حاوی ۳۰۰ گرم سرب است که میزان سرطان را در خانم ها تا ۶۸ درصد افزایش می دهد.

● مهم ترین معیار در انتخاب

یکی از مهم ترین معیارها در تعیین سلامت یک برند آرایش، تاییدیه آن از سوی سازمان غذا و وداروی ایالات متحده (FDA) است. این سازمان صحت برچسب های لوازم آرایش را تایید می کند. هرچند در بیشتر کشورها نظارت پیش از فروش و پیش از ورود به بازار محصولات بهداشتی در حوزه وظایف این سازمان قرار ندارد. براساس اعلام این سازمان میزان سرب موجود در رژلب ها نباید از ۲ PPM (واحدی برای اندازه گیری آلودگی های موجود در مواد) بیشتر باشد. وقتی سرب در ترکیب این محصولات آرایشی استفاده می شود، خود به خود بلعیده می شود و میزان سربی را که جذب بدن می شود، افزایش می دهد. همه ما در طول روز مقدار زیادی سرب از طریق غذاها، آب آشامیدنی و حتی هوای آلوده شهرها دریافت می کنیم، بنابراین باید از ورود مقدار اضافی آن به بدن (با عدم استفاده از رژ لب های سرب دار) جلوگیری کنیم.

بهترین توصیه برای خانم هایی که می خواهند رژ لب بخرند این است که اول همه یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنند و میزان SPF و سرب موجود روی جعبه آن درج شده باشد. نکته مهم دیگر این است که هنگام خرید به هیچ عنوان رژ لب را روی لب امتحان نکنند و فقط آن را روی پوست دست امتحان کنند.

● طبقه بندی رنگ پوست با رژ لب

در میان انواع متفاوت رژ لب رنگ هایی مثل صورتی، بنفش، قهوه ای، قرمز و… هستند که خانم ها را گیج می کنند و شاید فرصت نشود تمام رنگ ها را امتحان کنند! ضمن آنکه برندهای مختلف مدام در حال ایجاد تغییر در رنگ ها هستند. نکته قابل توجه در این میان این است که خانم ها معمولا رنگ رژ لب را با رنگ لباس هماهنگ می کنند در صورتی که این کار کاملا اشتباه است و رنگ رژ باید با رنگ پوست هماهنگ باشد.رنگ رژ لب ها قدمت زیادی در تاریخ آرایشی دارند و امروزه با وجود طیف وسیع برندها، رنگ ها و انواع آن اغلب خانم ها ترجیح می دهند تنها یک یا ۲ رنگ مورد علاقه شان را استفاده کنند اما می توان از تمام طیف های رنگی استفاده کرد. در ادامه رنگ های مناسب هر نوع پوست را بررسی می کنیم.

● پوست گندمی

طیف قرمز: از این طیف با خیال راحت استفاده کنید اما بهتر است قرمز آن زمینه آبی داشته باشد تا پوست روشن تر به نظر برسد.

طیف قهوه ای: از این رنگ کمتر استفاده کنید چون صورت تان را بی حوصله نشان می دهد. شما می توانید از قهوه ای کاراملی تیره که زمینه صورتی دارد، استفاده کنید.

طیف صورتی: این رنگ ممکن است صورت تان را زرد نشان دهد اما اگر اصرار به استفاده از این طیف دارید، بهتر است از صورتی گرم استفاده کنید. این رنگ اگر با پایه آبی استفاده شود، مناسب تر است.

● پوست برنزه

طیف قرمز: طیف قرمزی که انتخاب می کنید باید صورتی یا قرمز تیره داشته باشد. از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند، استفاده نکنید چون صورت تان را تیره تر می کند.

طیف قهوه ای: از رنگ قرمز قهوه ای و خرمایی استفاده نکنید اما می توانید قهوه ای تیره که نزدیک به رنگ شکلات و قهوه است را به کار ببرید.

طیف صورتی: پوست قهوه ای می تواند از رنگ صورتی استفاده کند، در صورتی که انواع تیره آن را انتخاب کند.

● پوست برنزه با زمینه قرمز

طیف قرمز: از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند مانند قرمز ماهگونی استفاده نکنید.

طیف قهوه ای: از همه انواع طیف قهوه ای می توانید استفاده کنید.

طیف صورتی: می توانید از این رنگ استفاده کنید اما بهتر است از رژی صورتی استفاده کنید که پایه بژ داشته باشد.

● پوست سفید

طیف قرمز: پوست های روشن باید از به کار بردن رژ هایی که طیف نارنجی دارند، خودداری کنند زیرا باعث می شود صورت شان شبیه عروسک ها شود. اگر پوست سفیدی دارید، قرمزهایی که زمینه آبی دارند، مناسب شما هستند.

طیف قهوه ای: از این رنگ برای مناسبت های عصر می توانید استفاده کنید اما بهتر است رنگ قهوه ای آن به رنگ قهوه یا شکلات باشد. قهوه ای و نارنجی صورت شما را شبیه عروسک می کند.

طیف صورتی: این بهترین رنگ برای استفاده افراد با پوست سفید است. تمام طیف رنگی صورتی از کم رنگ تا پر رنگ برای این افراد مناسب است.

● مواد به کار رفته در رژ لب

هرچند مواد به کار رفته در این محصول زیبا بسیار زیاد است اما پای ثابت تمام رژلب ها موادی مثل: موم، روغن رنگدانه و رنگ، رنگ های محلول در چربی، عطر، الکل و آنتی اکسیدان است.

▪ موم:

موم به کار رفته در رژ لب ۳نوع است: موم عسل، موم کاندلیلا و موم کارنابا که نوع آخر از گیاهانی که در برزیل می رویند، به دست می آید و کمی گران است. بنابراین اگر در رژلبی بیشتر از این نوع موم به کار رفته باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. موم می تواند در شکل گیری ترکیبات به کار رفته در رژ موثر باشد.

▪ روغن:

انواع مختلف روغن مانند روغن کاسترو، روغن گیاهی و لانولین جزو مواد لازم برای رژ لب هستند. روغن و موم ۲ ماده اصلی رژلب هستند که ۶۰ درصد وزن آن را تشکیل می دهند.

رنگدانه و رنگ: این مواد برای ایجاد رنگ در رژ استفاده می شوند. ازجمله رنگ هایی که برای این محصول استفاده می شود، برومو اسید است. این رنگ می تواند از گیاهان یا مواد شیمیایی به دست آمده باشد.

▪ رنگ های محلول در چربی:

این رنگ ها از آلومینیوم، باریوم و استرانتیوم به دست می آیند که البته مضرند.

▪ عطر:

به مقدار بسیار کم در رژ لب وجود دارد و برای ایجاد بوی مطبوع در آن استفاده می شود تا بوی دیگر مواد به کار رفته در آن را مهار کند البته این ماده هم می تواند باعث خشکی و ترک لب شود.

▪ الکل:

از الکل به عنوان حلال موم و الکل استفاده می شود.

▪ نگهدارنده و آنتی اکسیدان:

این مواد به منظور جلوگیری از فساد رژ لب به آن اضافه می شود.

موادی مانند ویتامین E، شی باتر، روغن آفتابگردان، رنگدانه های گیاهی و… نیز در رژ لب به کار می روند.

منبع:ایران ویج


:: امتياز: نتيجه : 5 امتياز توسط 7 نفر مجموع امتياز : 39

:: بازديد : 3919
:: برچسب ها : رژ لب , زیبایی یا سرطان ؟؟! , مواد به کار رفته در رژ لب , طرز ساخت رژ لب , طریقه ساخت رژ لب , طبقه بندی رنگ پوست با رژ لب , مقاله درباره رژ لب , تحقیق درباره رژ لب , مطلب درباره رژ لب , انواع رژ لب , مهم ترین معیار در انتخاب رژ لب , معیارهای خرید رژ لب , شناخت رژ لب مناسب شما , راهنمای خرید رژ لب , رژ لب مناسب پوست گندمی , رژ لب مناسب پوست برنژه , رژ لب مناسب پوست سفید , مواد داخل رژ لب چیست , چه موادی داخل رژ لب می باشد ,

:: ارسال شده در: لوازم آرایشی ,
:: مطالب مرتبط: بهترین روش ریمل زدن , روش نگهداری از لنزهای تماسی , بهترین برندهای لوازم آرایشی , روش های افزایش ماندگاری لوازم آرایشی , روش صحیح عطر زدن , دانستنی های ریمل چشم , هشدارهایی در رابطه با رژ لب , راه های شناسایی عطرهای تقلبی , چه رژلبهایی لبها را برجسته تر می کنند؟! , تکنیک های شناخت یک برس آرایشی مناسب … ,
نويسنده : علی حسین
تاريخ : [جمعه 10 آذر 1391 ] [ 17:33]
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
آخرين مطالب ارسالي
? زخم سینه در دوران شیردهی تاريخ : دوشنبه 21 بهمن 1392
? بایدها و نبایدهای دعوای زناشویی تاريخ : دوشنبه 21 بهمن 1392
? رنگ سال 2014 تاريخ : دوشنبه 21 بهمن 1392
? لطفا این پنج جمله را به مجردها نگویید!!! تاريخ : جمعه 18 بهمن 1392
? سوزش ادرار در زنان تاريخ : جمعه 18 بهمن 1392
? پیامک روز ولنتاین تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? راه های افزایش انگیزه تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? مزوتراپی صورت تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? نحوه تمیز کردن گل مصنوعی تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? با این قوانین مد ، خوش تیپ باشیم تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
user
progress عضو شويد


progress فراموشي رمز عبور؟

progress عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
ورزشی
آشپزی
هنری
کودکان و کودک داری
خانه داری
خانواده و ازدواج
سلامت و رِژیم
روانشناسی
اطلاعات عمومی
کامپیوتر
دین و معارف
آرایش و زیبایی
فروشگاه
easymoblog آمار مطالب
» کل مطالب : 1131
» کل نظرات : 496
stat آمار کاربران
» افراد آنلاين : 3
» تعداد اعضا : 528

onlineuser کاربران آنلاين

servertime آمار بازديد
» بازديد امروز : 390
» بارديد ديروز : 1,463
» ورودي گوگل امروز : 1
» ورودي گوگل ديروز : 1
» بازديد هفته : 4,298
» بازديد ماه : 31,143
» بازديد سال : 308,384
» بازديد کلي : 15,375,491