آموزشی ها

دلایلی چون شدت گرفتن روز افزون قوانین ضد سیگاری در کشور های اروپایی، افزایش سرسام آور قسمت سیگار و افزایش افراد سیگاری زمینه را برای دستگاهی برای ترک این ماده فراهم کرد. بله دستگاه ترک سیگار، حتما شنیده اید. اما این دستگاه ها تا چه حد قابل اعتماد هستند؟ آیا ضرری هم دارد؟ باید بدانید که دستگاه ترک سیگار، بدتر از سیگار عادی است…در اوایل دهه‌ی نخست قرن بیست و یکم بود که فرآورده‌ی نوینی از چین راهی بازارهای اروپایی و امریکایی شد. بدین ترتیب، بسیاری از شهروندان این مناطق، جذب تبلیغات بسیار جذاب کارخانه‌های…

banner
براي اطلاع از آپديت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

آموزشی ها

دلایلی چون شدت گرفتن روز افزون قوانین ضد سیگاری در کشور های اروپایی، افزایش سرسام آور قسمت سیگار و افزایش افراد سیگاری زمینه را برای دستگاهی برای ترک این ماده فراهم کرد. بله دستگاه ترک سیگار، حتما شنیده اید. اما این دستگاه ها تا چه حد قابل اعتماد هستند؟ آیا ضرری هم دارد؟

باید بدانید که دستگاه ترک سیگار، بدتر از سیگار عادی است…

در اوایل دهه‌ی نخست قرن بیست و یکم بود که فرآورده‌ی نوینی از چین راهی بازارهای اروپایی و امریکایی شد. بدین ترتیب، بسیاری از شهروندان این مناطق، جذب تبلیغات بسیار جذاب کارخانه‌های چینی و پخش کننده‌های اروپایی و امریکایی این فرآورده‌ی به اصطلاح “انقلابی” شدند.
فرآورده‌ای به نام “سیگار الکترونیکی” که به گفته‌ی سازندگان آن، درست مثل سیگار بود، ولی همواره قابل مصرف و در واقع، بسیار ارزان‌قیمت و خصوصاً بدون اثرات سوء و عواقب مضر سیگار برای مصرف کنندگان، از جمله مواد شیمیایی سرطان‌زا و خصوصاً مسئله‌ی اعتیاد به نیکوتین.

حتی در آغاز ورود سیگار الکترونیکی به بازار، بسیاری معتقد بودند که این شاهکار فن‌آوری چینی می‌تواند به آن‌ها کمک کند که مصرف سیگار را کنار بگذارند. بدین ترتیب، فروش این سیگارهای الکترونیکی در اروپا به شدت افزایش یافت، به طوری که بنا به آخرین آمار و ارقام وزارت بهداشت فرانسه، در این کشور بیش از یک میلیون نفر مصرف کننده‌ی “سیگار الکترونیکی” شده‌اند. گرچه تا به حال جنبه‌های مضر و زیان‌بار “سیگار الکترونیکی” ثابت نشده بود، مقامات بهداشتی با بدبینی به این جایگزین الکترونیکی عامل اصلی بسیاری سرطان‌ها در جهان، یعنی سیگار عادی، چشم دوخته بودند.

بدین ترتیب، سیگار الکترونیکی به دو نوع مختلف در فرانسه تقسیم بندی شده:
گروه اول آن‌هایی که میزان نیکوتین‌شان از ۱۰ میلی‌گرم به بالاست که باید حتماً مورد تأیید آزمایشگاه‌های “آژانس ملی دارویی فرانسه” قرار گیرند و با اخذ مجوز می‌توانند با درج علامت اتحادیه‌ی اروپا به روی پاکت آن، به فروش برسند؛ و اما نوع دوم، یعنی تمام سیگارهای الکترونیکی که حاوی کم‌تر از ۱۰ میلی‌گرم نیکوتین هستند، به عنوان دارو به حساب نمی‌آیند و می‌توانند آزادانه به فروش برسند.

بدین ترتیب، مصرف کنندگان تا به حال به استناد به اطلاعاتی که موجود بود، برای سیگار کشیدن بی‌ضرر و یا برای ترک سیگار، بدون واهمه از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کردند. ولی روز دوم سپتامبر سال جاری میلادی، در کنگره‌ی سالانه‌ی جامعه‌ی اروپایی بیماری‌های تنفسی، پژوهش‌گران یونانی نتایج تحقیقات خود را پیرامون سیگار الکترونیکی منتشر ساختند و برای نخستین بار مضر بودن این فرآورده برای سلامتی انسان و بهداشت جامعه رسماً به اثبات رسید.

بنا به نتایج این تحقیقات، زیان‌بارترین اثرات استفاده از سیگار الکترونیکی، در ارتباط با افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی و خصوصاً آسم است و هم‌چنین می‌تواند افراد سالم را به بیماری آسم مبتلا سازد. پژوهش‌گران یونانی برای تحقیقات خود، افراد سیگاری و غیرسیگاری مختلفی را مورد آزمایش قرار دادند.

در این میان، در هر دو گروه، افراد مبتلا به آسم و افرادی بدون ناراحتی تنفسی نیز حضور داشتند. در تمامی این افراد، پس از تنها ۱۰ دقیقه استفاده از سیگار الکترونیکی، مجاری تنفسی افراد تنگ شده، ناگهان در برابر تنفس و استشمام هوا و اکسیژن مقاوم می‌شدند، به طوری که نزد افراد غیرسیگاری و سالم، این مقاومت و کم رسیدن هوا و اکسیژن به شُش، بیش از ۲۰۰درصد حالت طبیعی تنفس عادی افزایش می‌یافت و نزد افراد سیگاری به بیش از ۲۲۰درصد می‌رسید.

بدین ترتیب، پژوهش‌گران یونانی متذکر شدند که به دنبال نتایج حاصله از این تحقیقات، بدون شک می‌توان گفت که باید با سیگار الکترونیکی نیز همانند سیگار عادی مبارزه کرد و نه تنها مصرف این فرآورده‌ی الکترونیکی بهتر و کم‌ضررتر از سیگار نیست، بلکه در ارتباط با بروز مشکلات تنفسی، بیش از سیگار به شُش مصرف کنندگان ضرر می‌رساند و بیش از سیگار عادی، اکسیژن‌رسانی به شش‌ها را کاهش می‌دهد.

از سوی دیگر، در پاسخ به تحقیقات انجام گرفته به درخواست کارخانه‌های ساخت سیگارهای الکترونیکی که حاکی از آن بودند که بر خلاف سیگار عادی، این فرآورده حاوی هیچ‌یک از چهارهزار ماده‌ی مضر موجود در ترکیبات شیمیایی کاغذ، فیلتر و توتون سیگار عادی نیست، جامعه‌ی اروپایی بیماری‌های تنفسی یاد‌آوری می‌کند که حضور مواد شیمیایی دیگر در ترکیبات سیگارهای الکترونیکی، می‌تواند به اندازه‌ی مواد زیان‌بار در سیگار عادی، برای سلامت مصرف کنندگان خطرساز باشد.

به طور مثال، در ترکیبات سیگارهای الکترونیکی که باعث می‌شود نیکوتین استنشاق شده و بخاری که مصرف کنندگان به جای دود سیگار استنشاق می‌کنند، طعم‌های متفاوت داشته باشد، مثل طعم نعنا، میوه‌ای، قهوه، وانیل و یا کارامل، چند ماده‌ی شیمیایی وجود دارد که در این میان حلّال‌هایی مانند “پروپیلن گلیکول” و خصوصاً حّلال “دی‌اتیلن گلیکول” وجود دارد که این حلّال در صنعت برای ساخت ضد یخ استفاده می‌شود و می‌تواند خود عامل سرطان‌زا به حساب آید.

بدین ترتیب، مقامات بهداشتی فرانسه قصد دارند قوانین مربوط به فروش سیگارهای الکترونیکی را نیز تغییر دهند؛ حال که ثابت شده است نه تنها این فرآورده‌ی الکترونیکی بهتر از سیگار عادی نیست، بلکه خود حاوی مواد سرطان‌زای دیگری نیز می‌باشد.

و اما در این ارتباط، بسیاری از کارشناسان و متخصصین امور ترک سیگار معتقدند که سیگار الکترونیکی به دلیل بهره‌مند بودن از تبلیغات مبنی بر بی‌خطر بودن کامل، خود می‌تواند اثر عکس داشته باشد و افراد غیرسیگاری را کم‌کم به مصرف سیگار معتاد سازد.

منبع:پاتوق . آی آر


:: امتياز: نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 5

:: بازديد : 4001
:: برچسب ها : عوارض سیگار الکترونیکی , سیگار الکترونیکی بدتر از سیگار عادی , آیا سیگار الکترونیکی بخریم؟ , تاثیر سیگار الکترونیکی , درباره دستگاه ترک سیگار , درباره سیگار الکترونیکی , دستگاه ترک سیگار , سیگار الکترونیکی , ضرر های سیگار الکترونیکی , مضرات دستگاه ترک سیگار , سیگار الکترونیکی چیست , فواید سیگار الکترونیکی , مصرف سیگار الکترونیکی ,

:: ارسال شده در: ترک اعتیاد , مقالات پزشکی ,
:: مطالب مرتبط: طعم‌ غذا در ترک سیگار موثر است , فوت و فن های ترک سیگار , ۱۰ اثر مخرب سیگار بر ظاهر شما , متادون چیست؟ , راه‌های درمان اعتیاد به اینترنت , اثر دود سیگار در غیر سیگاری ها , دود سیگار موجب پوکی استخوان می شود , ۱۳ راه برای ترک سیگار , تاثیر سیگار بر پوست،مو،چشم،دهان و ریه , حشیش، مسبب اسکیزوفرنی ,
نويسنده : علی حسین
تاريخ : [دوشنبه 15 آبان 1391 ] [ 20:46]
ارسال نظر براي اين مطلب
اين نظر توسط علی در تاريخ 6 سال پیش و 11:57 دقيقه ارسال شده است

سیگار الکترونیکی بیش از ۵۰ سال پیش در آمریکا توسط یک پروفسور آمریکایی اختراع شد ولی در آن زمان استقبال خاصی از آن نشد و به فراموشی سپرده شد تا بعدها توسط یک دارو ساز چینی به شکل جدیدی طراحی و تولید شد.
این وسیله توسط باطری محلولهایی را به شکل بخار در می آورد که تمامی اجزاء‌ این محلولها توسط سازمانهای بهداشتی و درمانی تایید شده هستند. پروپلین گلایکولی که در این مقاله به آن اشاره شده در غذاها، داروها و نوشیدنی های زیادی وجود دارد. بخشی از محلولی که توسط سیگار الکترونیکی به بخار تبدیل می شود مزه هایی است که همگی آنها حداقل آنهایی که در آمریکا وجود دارد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا حداقل برای خوردن تایید شده اند.
این سیگارها آنگونه که تبلیغ می شود خطرناک نیستند و به هیچ عنوان برای آسم بد نیستند. من افراد آسمی زیادی را دیدم که از این سیگارها استفاده می کنند و هیچ گونه مشکلی نداشته اند.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
آخرين مطالب ارسالي
? زخم سینه در دوران شیردهی تاريخ : دوشنبه 21 بهمن 1392
? بایدها و نبایدهای دعوای زناشویی تاريخ : دوشنبه 21 بهمن 1392
? رنگ سال 2014 تاريخ : دوشنبه 21 بهمن 1392
? لطفا این پنج جمله را به مجردها نگویید!!! تاريخ : جمعه 18 بهمن 1392
? سوزش ادرار در زنان تاريخ : جمعه 18 بهمن 1392
? پیامک روز ولنتاین تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? راه های افزایش انگیزه تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? مزوتراپی صورت تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? نحوه تمیز کردن گل مصنوعی تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
? با این قوانین مد ، خوش تیپ باشیم تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392
user
progress عضو شويد


progress فراموشي رمز عبور؟

progress عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
ورزشی
آشپزی
هنری
کودکان و کودک داری
خانه داری
خانواده و ازدواج
سلامت و رِژیم
روانشناسی
اطلاعات عمومی
کامپیوتر
دین و معارف
آرایش و زیبایی
فروشگاه
easymoblog آمار مطالب
» کل مطالب : 1131
» کل نظرات : 496
stat آمار کاربران
» افراد آنلاين : 2
» تعداد اعضا : 528

onlineuser کاربران آنلاين

servertime آمار بازديد
» بازديد امروز : 256
» بارديد ديروز : 1,900
» ورودي گوگل امروز : 2
» ورودي گوگل ديروز : 3
» بازديد هفته : 256
» بازديد ماه : 11,229
» بازديد سال : 403,673
» بازديد کلي : 15,470,780